An Unbiased View of بیماری سلیاک در کودکان

واکسن سل دارای محدودیت‌هایی است و تحقیق برای تهیه واکسن سل جدید در حال انجام است.[۱۲۰] چند کاندیدای احتمالی در حال حاضر در فاز ۱ و ۲ کارآزمایی بالینی هستند[۱۲۰] و همچنین دو رویکرد اصلی در حال تلاش برای بهبود اثربخشی واکسن موجود هستند:

افراد مبتلا به بیماری سلیاک مقاوم باید توسط متخصصین درمان‌شوند. ممکن است چندین علت برای این شرایط وجود داشته‌باشد. پزشکان اغلب از استروئید (یک استوئید موضعی و یا استروئید‌های سیستمیک مانند پردنیزون) برای درمان استفاده‌می‌کنند. گاهی اوقات نیز، برای درمان سلیاک مقاوم از داروهای مشابه‌ای استفاده‌می‌شود که برای درمان موارد غیر مقاوم استفاده‌می‌شود.

مجله سلامت دکترتو بیماری هر آنچه که باید درباره بیماری سلیاک بدانید

علاوه بر غلات و حبوبات، پاستا و محصولات پخته‌شده مانند نان، کیک، بیسکوییت و سایر مواد غذایی بسته‌بندی‌شده که ممکن است حاوی گلوتن باشند، عبارتند از:

در برخی مواقع قلب و بدن شما سعی می‌کنند چیزی به شما بگویند. مهم است که به آن‌ها گوش دهید. اما سلین الان به سختی می‌تواند بدن خود را حرکت دهد.

سل غیرفعال یا نهفته، آن حالتی از بیماری سل است که فرد حامل باکتری است ولی علائمی از خودش نشان نمی‌دهد؛ به دلیل این که سیستم ایمنی ۹ بیماری خطرناک بانوان بدن با عامل بیماری سل مبارزه و آن را سرکوب می‌کند.

سوء تغذیه: آسیب به روده‌ی کوچک موجب می‌شود که بدن مواد مغذی کافی را جذب نکند.

بیماران مبتلا به سلیاک چه غذاهایی می توانند بخورند؟

دانه و نشاسته که در رژیم غذایی بدون گلوتن مجاز است، عبارتند از:

زمانی که نوع بیماری در شخص مبتلا تشخیص داده ‌می‌شود، پزشک می‌تواند خیلی سریع روند درمان را آغاز کند. در ادامه انواع این بیماری را بررسی می‌کنیم.

البته با وجود اینکه این بیماری‌ها با سلیاک ارتباط دارند اما در واقع احتمال اینکه در اثر بیماری سلیاک این سرطان‌ها ایجاد شوند، بسیار نادر است و در افراد کمی رخ می‌دهد.

آزمایش ادرار: اگر بیماری سل، مثانه را درگیر کند، در آزمایش ادرار سلول‌های چربی قابل تشخیص هستند.

● سایر داروهایی که خطر ابتلا به سل فعال را افزایش می‌دهند تا بیماری‌های زیر را درمان کنند:

هنگامی که افراد مبتلا به سل فعال آواز بخوانند یا سرفه، عطسه، صحبت و یا تف کنند، ذرات عفونی معلق در هوا (بیماری هوابرد) به قطر ۰٫۵ تا ۵ میکرومتر را پخش می‌کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *